A CEC szolidaritását fejezte ki a görög egyházakkal

2015. július 08., címkék: európai egyházak konferenciája (cec), görög prtotestáns egyház, görög ortodox egyház

Tagegyházai nevében július 3-án nyílt levéllel fordult a Görög Ortodox Egyházhoz, valamint a protestáns közösséghez az Európai Egyházak Konferenciája (CEC). Őboldogsága II. Hyeronymos, Athén és egész Görögország érseke mellett Meletis Meletiades, a Görög Protestáns Egyház zsinatának elnöke is a címzettek között volt.

A Görög Protestáns Egyház levélben mondott köszönetet az MRE támogatásáért

2011. október 25., címkék: görög prtotestáns egyház, adománygyűjtés

Levélben mondott köszönetet a Görög Protestáns Egyház főtitkára, Dimitrios Boukis a Magyarországi Református Egyház által számukra felajánlott 1200 eurós adományért.

A Csillagpont adománya a görög protestánsoknak

2011. július 26., címkék: csillagpont, görög prtotestáns egyház, tata, 2011

A Magyarországi Református Egyház kétévente megrendezett ifjúsági találkozójának, a Csillagpontnak záró istentiszteleti perselypénzét, mintegy 1200 eurót a nehéz helyzetbe került Görög Református Egyház megsegítésére ajánlották fel.